Tërmet në detin Jon

0

Një tërmet me 4.3 ballë i shkallës Rihter ka rënë mbrëmjen e djeshme në detin Jon në një thellësi 2 kilometra nën tokë. Sipas të dhënave sizmiologjike, lëkundjet u ndjenë në ishullin e Zakynthos në Greqi, në Patra dhe në Athinë.

Nga tërmeti nuk ka të lënduar dhe as dëme materiale. Gjatë javëve të fundit ka pasur disa tërmete  me epiqendër në detin Jon.

 

 

 

 

 

 

 

//T.Mazreku//

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here