Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Tensionohet situata në Përmet, ortodoksët marrin me forcë Pallatin e Kulturës

Tensionohet situata në Përmet, ortodoksët marrin me forcë Pallatin e Kulturës

0 Komentet 🕔20.08.2013 - 12:28

Tensionohet situata në qytetin e Përmetit pas kalimit të Pallatit të Kulturës nën administratën e bashkisë.

Ditën e sotme, me dhjetëra  besimtarë ortodoksë janë përleshur me policinë private e cila ka marrë përsipër kthimin e kësaj godine Bashkisë  së Permetit.

Rreth  40 besimtarë  kanë hyrë me forcë në këtë objekt duke sulmuar rojet private të cilët ruanin godinën. Ata kanë thyer dritaret dhe kanë hyrë me forcë në godinë, nga ky sulm mbetën të plagosur edhe rojet.

Burime nga vendi i ngjarjes thonë se persona me veshje fetare, por edhe civilë, të organizuar nga Mitropolia e Gjirokastrës kanë hyrë me forcë në Pallatin e Kulturës, duke sulmuar me sende të forta rojet private. Ata kanë hyrë brenda ambienteve të Pallatit të Kulturës dhe zhvilluan një meshë.

Tensioni për këtë çështje vijon të jetë i lartë, ndërkohë që ka ndërhyrë edhe vetë qeveria greke, e cila ka kërkuar reagimin e qeverisë shqiptare.

/Ariana Saraçi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214