Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Teatri Metropol nis sezonin e ri artistik, surprizat për artdashësit

Teatri Metropol nis sezonin e ri artistik, surprizat për artdashësit

0 Komentet 🕔29.01.2018 - 14:09

 

Rezultate imazhesh për TEATRI METROPOL

“Nata e 12” e Wiliam Shekspir  do të çelë  sezonin e ri të shfaqjeve në Teatrin Metropol . Ky sezon I ri me drama Shqiptare të pavëna në skenë  dhe vepra të huaja që kanë fituar çmime “Pulitzer”  për vëniet në teatrot botërore pritet që tu dhurojë mjaft  emocione dashamirësve të artit duke sjellë dhe më shumë gjallëri në jetën e aktiviteteve tek qytetarët.

Shkurti pritet që të vijë me të tjera ndryshime dhe me një surprizëm të vënjes në skenë premjerën “Engjëlli I katit 11” me autor  Stefan Çapalikun  e më pas me “Natën e  mire nënë” një vepër e shkruar nga Marsha Norman , “Qielli I Heshtur”  një vepër e shkruar nga repertorja Loren Gunderson duke vazhduar më pas me “Ditari I Ana Frankut” , shfaqje e cila do të ketë premierën në muajin maj.

Ndërsa vjeshta rezervon një tjetër vepër të  suksesshme e vënë në skenat më të mëdha të teatrove botërore. “Serloch Holmes dhe qentë e Baskervillit”e autorit Ken Lwduing ,një vepër jashtëzakonisht e njohur dhe shumë e dashur nga publiku .Ku pritet të zgjojë interesin e kryeqytetasve.

Shfaqjet do të organizohen me disa karaktere dhe mesazhe educative për fvmijët e grupmoshave 10-16 vjeçare.Me veprën e Shekspirit “Romeo dhe Zhulieta” ku do të japing një shfaqje shumë të përgatitur në Teatrin Metropol.

Shfaqjet për fëmijë , përveç platformës edukuese  janë pjesv interaktive ,ku publiku I vogël është pjesv e rëndësishme e skenës. “Miushet e Shkathëta”  nga Janet Standford , “Tullumbaci I Kuq” i Barry Kornhauser.

Përgjatë 2017-tës  Regjizorët kanë tërhequr dhe mirëpritur të gjithë ata të rinj që e duan dhe kanë frymëzim,dashuri dhe aftësi për teatrin.

Përgatiti :F.B

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214