Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Të rinjtë të bashkuar nëpër sheshe kundër armëve kimike

Të rinjtë të bashkuar nëpër sheshe kundër armëve kimike

0 Komentet 🕔15.11.2013 - 11:41

Mijëra qytetarë janë mbledhur përpara selisë së Kryeministrisë  në protest kundër ardhjes së armëve kimike. Protesta e nisur që  dje në orën 9:30,  ka vijuar dhe gjatë natës.

Këtyre protestuesve u janë bashkëngjitur studentë, gjimnazistë dhe qytetarë të cilët janë mbledhur sërisht  sot  para Kryeministrisë për të kundërshtuar sjelljen e armëve kimike nga Siria.

1450260_640116959382613_629757753_n

Ata kërkojnë që qeveria të deklarohet kundër shkatërrimit të këtyre armëve në Shqipëri. Thirrjet e studentëve gjatë protestës janë “jo armëve kimike ” turp turp, gjithashtu nuk mungojnë dhe thirrjet patriotike.

Protestat vijojnë edhe në qytetet e tjera ku studentë e nxënës kanë bojkotuar mësimin dhe kanë dalë nëpër sheshe të bashkuar kundër ardhjes së armëve kimike në Shqipëri.

/Erilda Sulika, Osman Stafa/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr