Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Të rinjtë romë thirrje Bashkisë

Të rinjtë romë thirrje Bashkisë

0 Komentet 🕔27.08.2013 - 18:31

Çështja e strehimit të romëve vazhdon të mbetet akoma pa zgjidhur.

Dhjetra të rinj romë dhe egjiptianë i janë ridrejtuar edhe një herë tjetër Bashkisë së Tiranës për strehimin e 37 familjeve të dëbuara nga vendbanimet e tyre pranë pallatit me Shigjeta.

Këto të rinj i kanë bërë thirrje institucioneve përkatëse që të marrin masat e nevojshme, sepse familjet rome po flejnë çdo ditë  rrugëve dhe trotuarve të kryeqytetit pa asnjë zgjidhje. Ndërsa idenë për t’u vendosur në ish-repartin ushtarak në Sharrë ato e kanë kundërshtuar edhe një herë për shkak të kushteve të vështira.

Më tej ato i kanë bërë thirrje edhe opinionit publik për të qënë më të ndjeshëm në këtë çështje.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr