Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

TAP, ngrihet grupi ndërministror që do të koordinojë punën

TAP, ngrihet grupi ndërministror që do të koordinojë punën

0 Komentet 🕔04.02.2014 - 20:28

Ndërtimi i gazsjellësit TAP pritet të jetë një mundësi zhvillimi për ekonominë tonë. Për koordinimin e zbatimin e projektit është ngritur Komiteti Ndërministror dhe pritet që për një vit, Shqipëria të ketë masterplanin e saj për gazin. TAP do ti mundësojë Shqipërisë burime energjie dhe do të shërbejë si një rubinet frunizimi për pjesën perendimore e veriore të Europës.

Në ndërtimin e pjesës shqiptare pritet të angazhohen sipërmarrje vendase, e në pikun e punimeve të punësohen mijëra shqiptarë.

E ardhmja e gazit në Shqipëri është shumë e rëndësishme, mbi të gjitha për të diversifikuar burimet e saj. Shqipëria konsiderohet një vend që ka potenciale hidrike, por fatkeqësisht, këto potenciale kanë qenë dhe vulnerabilitet për sigurimin e furnizimit me energji të Shqipërisë.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr