Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

TAP, ngrihet grupi ndërministror që do të koordinojë punën

TAP, ngrihet grupi ndërministror që do të koordinojë punën

0 Komentet 🕔04.02.2014 - 20:28

Ndërtimi i gazsjellësit TAP pritet të jetë një mundësi zhvillimi për ekonominë tonë. Për koordinimin e zbatimin e projektit është ngritur Komiteti Ndërministror dhe pritet që për një vit, Shqipëria të ketë masterplanin e saj për gazin. TAP do ti mundësojë Shqipërisë burime energjie dhe do të shërbejë si një rubinet frunizimi për pjesën perendimore e veriore të Europës.

Në ndërtimin e pjesës shqiptare pritet të angazhohen sipërmarrje vendase, e në pikun e punimeve të punësohen mijëra shqiptarë.

E ardhmja e gazit në Shqipëri është shumë e rëndësishme, mbi të gjitha për të diversifikuar burimet e saj. Shqipëria konsiderohet një vend që ka potenciale hidrike, por fatkeqësisht, këto potenciale kanë qenë dhe vulnerabilitet për sigurimin e furnizimit me energji të Shqipërisë.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Shiu!
9°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore!
5°/-4°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Bore! Showers
-4°/-11°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Bore!
-6°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore! Showers
-6°/-16°
E mërkurë E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 12:00 PM CET on January 03, 2018
Shiu!
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 12:00 PM CET on January 04, 2018
Pjesërisht vranët
9°/-3°
It is forcast to be Clear at 12:00 PM CET on January 05, 2018
Clear
7°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr