Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Tani çdo celular duhet të regjistrohet

Tani çdo celular duhet të regjistrohet

0 Komentet 🕔24.06.2014 - 11:00

Përdoruesit e telefonave celularë duhet të regjistrojnë aparatët e tyre. Nuk bëhet fjalë për kartën SIM, regjistrimi i të cilave po zbatohet nën mbikeqyrjen e AKEP, por për aparatët celularë.

Vendimi përcakton regjistrimin e veçantë për aparatët celularë. Çdo individ, që ka në përdorim një apo më shumë celularë, duhet t’i regjistrojë ata me anë të një kodi 15-shifror, i cili është unik.

Për ata që kanë në përdorim një aparat dhe e regjistrojnë  brënda 90 ditëve nga hapja e procesit, regjistrimi është falas. Për ato që shkelin këtë afat, tarifa është 500 lekë  dhe kjo vlen edhe për ata që do të blejnë në vijim një aparat celular, pas përfundimit të procesit.

Kjo në një farë mënyre legjitimon një taksë të re për celularët e rinj që hyjnë në treg. Regjistrimi nuk përfshin vetëm ata që do të importojnë, shesin apo blejnë një celular, por të gjithë ata që kanë në përdorim një aparat celular.

/Suzana Gjeleshi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr