Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Taksim për kompanitë teknologjike, reagojn vendet e BE-së

Taksim për kompanitë teknologjike, reagojn vendet e BE-së

0 Komentet 🕔07.11.2018 - 10:42

Disa vende të bashkimit  Evropian  e kanë refuzuar taksimin e kompanive teknologjike si GOOGLE dhe Facebook. sipas komisionit evropian, vendetet anëtare  duhet të tatimojn me 3 përqind të ardhurat vjetore për kompanitë teknologjike të cilat akuzohen për zhmangien e taksave dhe dërgimin e tyre  ne vendet me taksim te ulët.

Aprovimi mund të arrihet vetem me aprovimin e 28 vendeve  anëtare por disa prej tyre e kan refuzuar ate. Spaja Britania e Madhe kanë planifikuar planin e tyre për taksimin e kompanive dixhitale, gjermania ishte kunder ktij vendimi por tani e ka marrë për rishikim vendimin.

Italia tha se do të prodejë vetë me një taksë   për  kto kompani, ndërsa Austria që është presidentja  e BE-së  tha se  një tentative tjetër për të arritur një marrëveshje do të jetë në muajin dhjetor.

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
15°/5°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
3°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214