Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Taksim për kompanitë teknologjike, reagojn vendet e BE-së

Taksim për kompanitë teknologjike, reagojn vendet e BE-së

0 Komentet 🕔07.11.2018 - 10:42

Disa vende të bashkimit  Evropian  e kanë refuzuar taksimin e kompanive teknologjike si GOOGLE dhe Facebook. sipas komisionit evropian, vendetet anëtare  duhet të tatimojn me 3 përqind të ardhurat vjetore për kompanitë teknologjike të cilat akuzohen për zhmangien e taksave dhe dërgimin e tyre  ne vendet me taksim te ulët.

Aprovimi mund të arrihet vetem me aprovimin e 28 vendeve  anëtare por disa prej tyre e kan refuzuar ate. Spaja Britania e Madhe kanë planifikuar planin e tyre për taksimin e kompanive dixhitale, gjermania ishte kunder ktij vendimi por tani e ka marrë për rishikim vendimin.

Italia tha se do të prodejë vetë me një taksë   për  kto kompani, ndërsa Austria që është presidentja  e BE-së  tha se  një tentative tjetër për të arritur një marrëveshje do të jetë në muajin dhjetor.

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr