Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Taksa progresive, Ahmetaj: 97 % e qytetarëve kanë përfitime

Taksa progresive, Ahmetaj: 97 % e qytetarëve kanë përfitime

0 Komentet 🕔16.12.2013 - 15:50

Ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj duke folur për buxhetit e vitit 2014, e cilësoi taksën progresive si një lajm të mirë për 97 për qind të qytetarëve. Ai theksoi se duke filluar nga 1 janari e gjithë shtresa e mesme do të ҫlirohet nga taksimi dhe do të fitojnë pagën e 13-të.

“Qeveria ka ndryshuar taksën nga të sheshtë në progresive, për të mundësuar atë që kemi premtuar gjatë të gjithë kohës, drejtësi sociale. Kush fiton më shumë duhet të paguajë më shumë, e kush fiton më pak do të paguajë më pak në shtet, për të patur mundësinë të shpenzojë më tepër për nevojat bazë të tijat dhe të familjes së tij”, u shpreh ministri Ahmetaj.

Ndër të tjera Ahmetaj theksoi se, kjo është rritja e vërtetë më e madhe e pagave që mund të ndërmerrej nëpërmjet një buxheti dhe se një vendim i tillë do e lehtësojë punën e qeverisë për realizimin e premtimeve.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Chance of Shiu!
12°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Chance of Shiu!
15°/7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Bore! Showers
2°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Bore!
1°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Bore!
2°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Chance of Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Overcast
9°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr