Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Tajfuni “Ramasun”  gjunjëzon Filipinet

Tajfuni “Ramasun” gjunjëzon Filipinet

0 Komentet 🕔16.07.2014 - 12:39

Qindra mijëra filipinas e kanë kaluar natën  në qendrat e evakuimit për t’i shpëtuar tajfunit Ramasun.

Ai është tajfuni i parë që shfaqet këtë sezon në arkipelag. Bilanci i viktimave në këtë moment është një i vdekur dhe tre të zhdukur. Ndërkohë që  450 mijë persona kanë lënë shtëpitë e tyre për të gjetur strehim në qendrat e shpëtimit.

/Arjola Hajdini/ 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr