Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Tahiri: ”Daçiq e shkeli marrëveshjen”

Tahiri: ”Daçiq e shkeli marrëveshjen”

0 Komentet 🕔21.10.2013 - 11:01

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka deklaruar  se kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, gjatë vizitës në Kosovë ka shkelur marrëveshjen e 19 prillit e arritur në Bruksel.

Ajo ka thënë se ky është mendimi i saj personal ndërsa, sipas saj, qeveria shumë shpejt do të dalë me qëndrim zyrtar rreth vizitës së Daçiqit.

Ajo ka thënë se ky është mendimi i saj personal ndërsa, sipas saj, qeveria shumë shpejt do të dalë me qëndrim zyrtar rreth vizitës së Daçiqit.

Për “Epokën e re” Tahiri ka bërë me dije se në bazë të asaj që ka parë në media, Daçiqi është sjell si më parë, duke mos i respektuar procedurat dhe kriteret mbi të cilat i është dhënë leja për ta realizuar vizitën religjioze në Graçanicë.

Sipas saj, ftesa e kryeministrit serb, që në zgjedhjet e 3 nëntorit serbët të votojnë për një subjekt politik, tregon për mentalitetin e tij komunist dhe antipluralist.

“Si kryenegociatore mund t’ju them se ai në këtë rast ka bërë shkelje të marrëveshjes së Brukselit të datës 19 prill, se nuk është sjell si një udhëheqës demokratik. E për qëndrimet zyrtare duhet të prisni pak derisa të bëhen vlerësimet në Qeveri”, ka thënë Tahiri.

Ajo nuk ka mundur të tregojë nëse prapë Daçiqi do të lejohet ta vizitojë Kosovën gjatë fushatës zgjedhore, por ka pranuar se sjellja e tij do të reflektojë për kërkesat e tij në të ardhmen.

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214