Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Supersfida Inter-Roma, ja formacionet!

Supersfida Inter-Roma, ja formacionet!

0 Komentet 🕔05.10.2013 - 09:38

Seria A na ofron këtë fundjavë një supersfidë, Inter-Roma. Dy nga ekipet që kanë dominuar futbollin italian në dekadën e fundit do të përballen sonte në orën 20:45, ndeshje e vlefshme për javën e 7-të.

Tekniku i zikaltërve, Valter Maxarri nuk do të ketë në dispozicion Kampanjaron dhe Xhonatanin, dhe në vend të tyre pritet të aktivizojë Rolandon dhe Perreiran. Palacio do të jetë sulmuesi i vetëm, ndërsa nga mbrapa do t’i qëndrojë Alvarez.

Në anën tjetër Rudi Garsia në vend të brazilianit Maikon do të aktivizojë Torosidis, ndërsa Adem Ljajiç do ta nisë ndeshjen nga stoli për Romën. Tredhëmbëshi i sulmit pritet të përbëhet nga Toti, Florenci dhe Zhervinjo.

Formacionet e mundshme:

INTER (3-5-2): Handanoviç; Rolando, Ranocchia, Juan Jesus; Nagatomo, Taider, Cambiasso, Guarin, Pereira; Alvarez; Palacio. Tr. Walter Mazarri

ROMA (4-3-3): De Sanctis; Torosidis, Castan, Benatia, Balzaretti; Pjaniç, De Rossi, Strootman; Florenzi, Totti, Gervinho. Tr. Rudi Garcia

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214