Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Superliga, Vllaznia fiton derbin me Tiranën

Superliga, Vllaznia fiton derbin me Tiranën

0 Komentet 🕔18.09.2013 - 14:44

Skuadra veriore, Vllaznia, ka arritur një fitore shumë të rëndësishme me rezultatin e pastër 2-0 kundër rivalit të përjetshëm, skuadrës së Tiranës. Gjithashtu kanë përfunduar edhe ndeshjet e tjera me përjashtim të derbit “europian” të superiores Skënderbeu-Kukësi, që luhet në orën 17:00.

Ndërkohë që as Partizani nuk ka mundur të fitojë përballë Bylis, ndeshje kjo që u zhvillua në Tiranë dhe përfundoi në barazim 2-2. Gjithashtu Kastrioti ka arritur të fitojë përballë Besës me rezultatin 2-1. Ndërsa ndeshja mes Teutës dhe Flamurtarit u mbydh me fitoren në minutat e fundit të bregdetarëve. Lushnja mposhti me rezultat minimal Laçin, 1-0.

Dy skuadrat kryeqytetase ishin pafat, pasi e mbyllën ndeshjen me nga 10 futbollistë.
Nga rezultatet e deritanishme Teuta merr kreun me 7 pikë, që ndiqet nga Vllaznia, Skënderbeu dhe Lushnja me nga 6 pikë, ndërsa Laçi, Partizani dhe Bylis janë me 4 pikë.

Rezultatet e kësaj jave:

Kastrioti 2-1 Besa

Lushnja 1-0 Laçi

Partizani 2-2 Bylis

Vllaznia 2-0 Tirana

Teuta 2-1 Flamurtari

Skënderbeu-Kukësi (17:00)

/Xhevahir Qardaku/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214