Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Superliga shqiptare mbërrin në fazën më kulminante

Superliga shqiptare mbërrin në fazën më kulminante

0 Komentet 🕔10.04.2017 - 10:28

Faza e katërt e kampionatit shqiptar ka startuar në mënyrën më të mirë të mundshmë për ekipin e Partizanit. “Demat e Kuq” e shohin veten në vendin e parë të kampionatit, gjë të cilën nuk e kanë arritur në këto 14 javë, pasi superliga kryesohjej nga veriorët e Kuksit.

Të besuarit e trajnerit Sulejman Starova kanë arritur të marrin një fitore pasditen e së shtunës ndaj ekipit surprizë të këtij sezoni Luftëtarit. Një ndeshje jo e lehtë në letër pasi gjirokastritët kanë pasur një ecuri mjaft pozitive në ndeshjet e fundit, por Partizani bën detyrën duke fituar me rezultatin 2-0 në “Selman Stërmasi” të kryeqytetit.

Triumfit të “Demave” u vjen në ndihmë edhe Vllaznia e Shkodrës, e cila arriti të ndalë me një barazim Kukësin një nga pretendentet kryesore te këtij kampionati, njëkohësisht rivali  i drejtëpërdrejt i Partizanit. Ekipi kuksian nuk mundi të gjejë rrugën e rrjetës në ‘Zeqir Ymeri’ dhe tashmë pas 14 javesh ia lëshon kreun ekipit kryeqytetas.

Në luftën për mbijetesë Laci ka bërë detyrën ndaj Korabit dukë fituar me rezultatin 2-0 dhe duke ia vështirësuar llogaritë tre ekipeve me emër të kampionatit, Tiranës, Flamurtarit dhe Teutës, të cilat gjithashtu militojnë në fundin e tabelës.

Tirana dhe Teuta do të jenë sot përballë njëra-tjetrës në një ndeshje mjaft të vështirë, pasi të dyja ekipet janë në zonën e ftohtë të renditjes ku luftojnë për mbijetesë.

Ekipi i Skenderbeut sic nuk e kishim parë kto 6 vitet e fundit ndodhet në vendin e tretë në klasifikim, 6 pikë pas Kukësit të vendit të dytë dhe 8 pikë larg kryesuesve të kampionatit, Partizanit. Ekipi korcar ka një ndeshje më pak të cilën e luan sot në Vlorë ndaj Flamurtarit, i cili ndodhet në vendin e parafundit në tabelën e renditjes.

Të dyja ekipet do të luftojnë fort pasi një humbje e Flamurtarit do të thotë një renie e mundshme nga kategoria,dhe një humbje e Skenderbeut zbeh luftën për titull të ekipit të trajnerit Ilir Daja, por nuk e përjashton atë nga gara për titull pasi janë për tu zhvilluar edhe 8 javë kampionat.

Ismail Spahiu

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on September 22, 2017
Pjesërisht vranët
21°/11°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on September 23, 2017
Clear
24°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on September 24, 2017
Pjesërisht vranët
26°/13°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on September 22, 2017
Clear
20°/8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on September 23, 2017
Clear
22°/10°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on September 24, 2017
Shiu!
19°/9°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on September 22, 2017
Pjesërisht vranët
20°/6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on September 23, 2017
Clear
24°/8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on September 24, 2017
Pjesërisht vranët
26°/11°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr