Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Sulm me armë në Krime, 17 vetë të vrarë dhe dhjetëra të plagosur

Sulm me armë në Krime, 17 vetë të vrarë dhe dhjetëra të plagosur

0 Komentet 🕔17.10.2018 - 14:47

Të paktën 17 vetë janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një sulm në një kolegj në Krimesë të aneksuar nga Rusia.
_103900911_pa-39170583

Zyrtarët fillimisht thanë se një ‘pajisje eksplozive e paidentifikuar’ u shpërthye, por tani thonë se të gjitha viktimat vdiqën nga plagët me armë zjarri në kolegjin teknik në Kerç.

Hetuesit rusë thanë se një student 18-vjeçar i cili identifikuar si Vladislav Roslyakov ishte përgjegjës  për sulmin  dhe se ai kishte vrarë veten.

Roslyakov besohet të ketë hapur zjarr ndaj atyre brenda ndërtesës.

Incidenti fillimisht ishte përshkruar si një ‘akt terrorist’, por komiteti hetimor i Rusisë tani e ka riklasifikuar atë si ‘vrasje masive’.

Njësitë kombëtare të rojeve u dërguan në vendin e ngjarjes.

Një zyrtar lokal tha se shumica e viktimave ishin studentë të kolegjit teknik, i cili është një shkollë profesionale për 850 adoleshentë.

Viktimat janë marrë në spital dhe  ka nisur një operacion shpëtimi, transmeton BBC.

Katër aeroplanë ushtarakë ishin të gatshëm për të dërguar  të plagosur në spital dhe ishin gati për të  marrë viktimat nëse ishte e nevojshme, tha ministri rus i Mbrojtjes Sergei Shoigu.

/objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214