Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Sulm kibernetik te Apple dhe Amazon

Sulm kibernetik te Apple dhe Amazon

0 Komentet 🕔05.10.2018 - 14:53

 

Një raport që pretendonte se Apple dhe Amazon kishin të dhëna të vjedhura nga spiunët kinezë, janë kundërshtuar fort nga të dy firmat e teknologjisë.

iphone8_iphone8plus_product_red_angled_back_041018_660_052218110137

Apple dhe Amazon i janë përgjigjur publikisht pretendimeve të bëra nga Bloomberg Businessweek që përshkruan sulmin kibernetik.

“Nuk ka të vërteta për këto pretendime,” thotë deklarata e Apple.

Qendra Kombëtare e Sigurisë Kibernetike e Mbretërisë së Bashkuar (NCSC) thotë se kishte “asnjë arsye për të dyshuar” vlerësimet e Apple dhe Amazon.

Bloomberg ende nuk ka reaguar ndaj një kërkese nga BBC për një koment në lidhje me mohimet e përsëritura nga Apple dhe të tjerët.

Më herët ajo tha: “Ne qëndrojmë pranë historisë sonë dhe jemi të sigurt në raportimin dhe burimet tona”.

 

BBC

Përshtati /objektiv.al/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214