Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Studentët italianë përjetojnë agjërimin e Ramazanit në Maqedoni

Studentët italianë përjetojnë agjërimin e Ramazanit në Maqedoni

0 Komentet 🕔19.07.2013 - 11:07

Një grup studentësh nga Italia nuk i ka penguar fakti që nuk janë të besimit musliman që të mos agjërojnë. Të ndodhur për një vizitë në Maqedoni, studentët kanë provuar eksperiencën e agjërimit në Muajin e Ramazaanit  si dhe kanë shijuar një iftar të shtruar enkas për to nga përfaqësuesit e Forumit Rinor Islam.

Kryetari i FRI-së z. Fevzi Musliu i cili përshëndeti mysafirët mysafirët dhe falënderoi për vizitën,  nëpërmjet një temë të shkurtër u ka shpjeguar të pranishmëve konceptin e besimit të muslimanit, shtyllat e besimit, rëndësinë e besimit në një Zot  dhe çka do të thotë të jesh musliman.

Menjëherë pas iftarit,udhëheqësi i grupit të studentëve nga Trentoja, Marco Linardi ka përshëndetur përzemërsisht zemërgjërisinë e Forumit Rinor Islam që dy vite me radhë po mundësojnë organizimin e aktiviteteve të tilla.

Si mund të agjërosh gjithë ditën dhe njëkohësisht të jesh kaq i disponueshëm?! Ky fakt duket se i ka lënë më shumë mbresa njërit prej mysafirëve italianë.
“Nuk ma ka marrë mendja se ka mundësi që një njeri të agjërojë gjithë ditën në temperatura të larta edhe të jetë aq i disponuar, aq me energji pozitive dhe respekt për mysafirin, këtë e gjeta te ju”, u shpreh ai.

 

/Elta Liksenaj /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214