Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Studentët e Gjeografisë, protesta për ekspeditat

Studentët e Gjeografisë, protesta për ekspeditat

0 Komentet 🕔29.05.2013 - 12:25

Studentët e Gjeografisë në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë pritet të nisin ekspeditat në datën 1 qershor.

Dekani i këtij Fakulteti, Shezai Rrokaj, tha se studentëve nuk do t’u paguhen shpenzimet nëse janë në largësi mbi 100 km larg Tiranës.

Menjëherë pas këtij vendimi studentët kanë dalë në protestë duke kërkuar që të kryejnë ekspeditat  në të gjithë vendin, në të kundërt do të braktisin praktikën.

“Ndryshe nga praktikat e ndjekura në vitet e kaluara, na është komunikuar se Universiteti i Tiranës nuk merr përsipër të mbulojë shpenzimet dhe të organizojë ekspedita në largësinë mbi 100 km nga Tirana, me motivacionin se nuk është kopetencë e tyre”, thanë studentët.

Sipas dekanit Rrokaj, gjithçka është organizuar në përputhje me vendimin e Këshillit të Ministrave, ndërkohë që e njëjta praktikë mësimore është ndjekur edhe një vit më parë.

Kërkesat e studentëve u janë dërguar rektorit të UT, Dhori Kule si dhe kreut të Arsimit, Myqerem Tafaj por ende nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

/Muzafere Dema/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
3°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214