Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Studentët e Drejtësisë organizojnë konferencën me temë: “Të drejtat e njeriut”

Studentët e Drejtësisë organizojnë konferencën me temë: “Të drejtat e njeriut”

0 Komentet 🕔28.05.2013 - 13:10

Departamenti i Drejtësisë në Universitetin “Hëna e Plotë” (Bedër) organizoi sot konferencën studentore me temë: “Të drejtat e njeriut”.

Referues ishin studentë e vitit të parë dhe të vitit të dytë në këtë departament, të cilët diskutuan rreth çështjeve të ndryshme të jetës shoqërore. Përmendim këtu dhunën ndaj grave, trafikimin e fëmijëve dhe shumë fenomene të tjera.

Qëllimi kryesor i kësaj konference ishte njohja e shoqërisë me këtë fenomene që po rëndojnë imazhin e kombit tonë. Studentët paraqitën para të pranishmëve projektet e përgatitura nga ata vetë.

Të pranishëm në këtë konferencë studentore ishin: Rektori Ferdinand Gjana, dekanët, pedagogët, si dhe një numër i konsiderushëm studentësh.

Konferenca u mbështët nga Dekanati i Studentëve dhe u vlerësua pozitivisht për seriozitetin e treguar dhe për faktin se të rinjtë e sotëm janë koshient për këto probleme shoqërore, dhe që në një formë apo një tjetër përpiqen t’i parandalojnë ato.

/Erzen Carja/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214