Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Straton “Apolonia International Fest 2013”

Straton “Apolonia International Fest 2013”

0 Komentet 🕔19.07.2013 - 19:22

Qyteti i Fierit hapi mbrëmë siparin e projektit kulturor ndërkombëtar “Apolonia International Fest 2013”.

Në kalendarin e veprimtarive këtë vit do të demonstrohet më së shumti arti dhe kultura e vendeve mesdhetare.

Sipas organizatorëve, ky event artistik është shndërruar në një traditë interesante, që ngjason me një panair ku shkëmbehet përvoja artistike mes vendeve të ndryshme.

Në një prononcim për mediat Frederik Jorgaqi, drejtor i sektorit të Artit dhe Kulturës në Bashkinë e Fierit u shpreh se:  ”Bashkia e Fierit në bashkëpunim me bashkitë e Pulias, Igumenicës dhe disa bashki të tjera të vendeve të Mesdheut, kanë realizuar me sukses për tre vjet rresht projektin “Arkeos” që sjell këtë festival, i cili manifeston vlerat kulturore-artistike që kanë krijuar vendet përkatëse, duke gjallëruar jetën artistike të qyteteve tona.”

Sipas tij organizmimi i këtij eventi të rëndësishëm kulturor në qytetin e Fierit nuk është rastësi, pasi ai është jo thjesht një qytet dhe rajon me resurse të shumta turistike.

/Sonila Qazimi/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214