Strategjia elektorale, Rama zbulon 3 fazat e fushatës

0

Partia Socialiste dhe koalicioni “Aleanca për Shqipërinë Europiane” këtë herë nuk do të kenë një hapje të madhe të fushartës më 22 maj. Stategjia elektorale e Partisë Socialiste do të shtrihet në tri faza.

Faza e parë është ajo e prezantimit të 61 kandidatëve në Pallatin e Kongreseve, e cila u zhvillua. Më tej faza e dytë nis sot nga Rësheni, ku kryeministrit Rama do t’i bashkohet edhe Meta sëbashku do të kërkojnë votat nën logon e Partisë për këshilltarët. Faza e fundit parashikohet të jetë turi final i përbashkët Rama-Meta nëpër bashkitë kryesore për të kërkuar votat për anëtarët e bashkive dhe anëtarët e këshillit bashkiak.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here