Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Statusi, Rama dhe Bushati në Francë, takim me Presidentin Hollande

Statusi, Rama dhe Bushati në Francë, takim me Presidentin Hollande

0 Komentet 🕔10.06.2014 - 10:41

Tiranë, Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati janë nisur sot për një vizitë zyrtare në Francë.

Burime zyrtare bëjne të ditur se gjatë kësaj vizite shefi i qeverisë shqiptare do të zhvillojë një takim me Presidentin francez, Franccois Hollande për të biseduar mbi marrjen e statusit të vendit kandidat në BE.

Gjithashtu, gjatë kësaj vizite kryeministri Rama do të zhvillojë një takim me përfaqësues të biznesit dhe botës akademike.

Ndërkohë, ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha do të jetë në Angli ku do të zhvillojë një takim me ministrin për Europën dhe takime të shumta me anëtarë të Parlamentit britanik. Në fokus të bisedimeve do të jetë integrimi.

Ministrja Gjosha do të bëjë një prezantim të detajuar në lidhje me masat që ka marrë Shqipëria për mundësuar kalimin e kësaj faze në rrugën drejt BE-së.

 

/Rabihana Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214