Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Statusi i Ohrit në UNESCO, do të rishqyrtohet

Statusi i Ohrit në UNESCO, do të rishqyrtohet

0 Komentet 🕔20.08.2013 - 17:43

Statusi i qytetit të Ohrit si trashëgimi e mbrojtur nga UNESCO do rishqyrtohet si pasojë e ndërtimeve të shumta.

Këtë parlajmërim e bëjnë prej ditësh media dhe institucione ndërkombëtare, të cilët pritet të mbërrijnë në Maqedoni gjatë muajit të ardhshëm ku do të shqyrtohet nëse ndërtimi i universitetit në Pllaoshnik paraqet kërcënim për statusin.

Ndërkaq shefja e UNESCO-s për Evropën dhe Amerikën Veriore është shprehur se verefikimet do të kryen për të vërtetuar nëse po shmangen efektet negative të gjendjes së Ohrit.

Ajo ka theksuar se shqetësimet kanë ardhur si rrjedhojë e planeve për projekte ndërtimi në afërsi të Shën Naumit dhe paralajmërimeve të një biznesmeni indian Subarata Roj, për ndërtimin e një kompleksi luksoz në bregun e Liqenit të Ohrit.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/17°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
23°/15°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of Shiu!
25°/14°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/13°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
24°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/13°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr