Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Beder



Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ajri nëpër shkolla, specialistët japin alarmin

Ajri nëpër shkolla, specialistët japin alarmin

0 Komentet 🕔04.09.2013 - 08:49

Në klasat ku femijët qëndrojnë mesatarisht 5 orë mësimi niveli i dioksidit të karbonit është 6 herë më i lartë se mormat e lejuara, ndërsa nitrati i azotit është 2-3 herë mbi normat  e lejuara.

Shefja e sektorit të epidemiologjisë ambientale dhe e kontrolloit të cilësisë së ajrit në IPSH ka thenë se, simptomat e ekspozimit të benzenit mund të ndyshojnë dhe koha që ajo merr që këto simptoma te zhvillohen ndryshon gjithashtu. “Disa nga reagimet ndaj benzenit mund të jenë të menjëhershme, të tilla si toksiciteti i sistemit nervor qendror”, thotë ajo.

/Adisa Sida/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
3°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214