Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Spartak Ngjela: Berisha të pranojë humbjen

Spartak Ngjela: Berisha të pranojë humbjen

0 Komentet 🕔24.06.2013 - 12:27

Spartak Ngjela, Kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, nëpërmjet një prononcimi për mediat i bëri thirrje kryeministrit Sali Berisha të pranojë sa më shpejt humbjen dhe ti bashkohet rezultatit të zgjedhjeve. Ai theksoi se kjo ishte një fitore e madhe e popullit shqiptar.

“Isha tek kryetari  i opozitës dhe i urova me gjithë zemër fitoren. Kjo nuk ishte një fitore vetëm e opozitës, kjo është një fitore e madhe, që në fillim të këtij shekulli populli shqiptar arrin në rrugën drejt lirisë dhe demokracisë. Është një nga gjërat më madhështore që kanë bërë shqiptarët në rrugën drejt Perëndimit. U largua një regjim barbar që sorollatet prej 100 vitesh në Shqipëri”, tha Ngjela.

Ai gjithashtu inkurajoi dhe përgëzoi popullin shqiptar për alternativën e zgjedhur në këtë proces. “Këto votime do jenë çlirimi përfundimtar i të gjithëve. Të papunët të nisin të shpresojnë, pronarët të fillojnë shpresën e tyre drejt lirisë dhe demokracisë përmes ligjit. Të gjithë jemi çliruar sepse do të kthehet dinjiteti i shtetit shqiptar”, theksoi z. Ngjela në një deklaratë për shtyp.

/Erzen Carja/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214