Spanja finalistja e dyte, mposht me penallti Italinë

0

Spanja mund Italinë  në gjysëmfinalen e Kupës së Konfederatave. Ka përsëritur finalen e Euro 2012 por këtë herë me penallti 7-6.

Italia zshvilloi një ndeshje të mrekullueshme në pjesën e parë dhe të dytë të kohës së rregullt, por nuk ka ndodhur e njëjta gjë në minutat shtesë ku u mongoi shpirti i garës për të bërë edhe golin e fitores. Ndeshja perfundoi ne barazim edhe ne kohet shtes, duke percaktuar finalisten e dyte me penallti. Në total u bënë 13 gjuajtje me penallti, gabimi i Bonucc-it i kushtoi Italisë finalen.

Nuk ka gabuar asnjë nga emrat e mëdhenj,portierët e të dzjave nuk kanë mundur të presin asnjë penallti por ka qënë gjuajtja mbi travers e mbrojtësit juventin ajo që i përfundoi ëndrrën Italisë në Kupën e Konfederatave.

/Mareglen Kume/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here