Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Spanja “bombardon” Tahitin, 10:0

Spanja “bombardon” Tahitin, 10:0

0 Komentet 🕔21.06.2013 - 08:08

Kombëtarja e Spanjës ka mposhtur me një rezultat jo të zakonshëm, 10:0 perfaqësusen e Tahitit, në ndeshjen e dytë në Kupën e Konfederatës duke u kualifikuar në gjysëmfinale.

Që pa filluar sfida dihej fituesi, e vetmja gjë që diskutohej ishte rezultati.

Më shumë se fitorja, faktor më pozitiv për spanjollët ishte rikthimi në formë të dy lojtarëve, Torres dhe Villa, të cilët kohët e fundit nuk ishin në topform.

Serinë e goleatës e hapi Torrres 5’, për të vazhduar më pas Silva 31’, Fernando Torres 33’, dhe David Villas 39’, duke e mbyllur kështu 4:0 pjesën e parë.

Në pjesën e dytë është David Villa ai që shënon dy herë i pari në minutën 49 dhe 64 duke kompletuar hetrikun, po te njëjtën gjë bën edhe Torres duke shënuar dy golat e rradhës në 57’ dhe 78’.

Pjesmarrës në goleatën u bë edhe Mata, i cili shënoi golin e tij në minutën 66-të, goli i fundit, i cili i vuri vulën u shënua nga David Silva 89, 10:0

Pas kësaj fitoreje, Spanja merr kryesin e grupit B dhe kualifikohet në gjysëmfinalen e Kupës së Konfederatës, ndërsa kombëtarja e Tahitit kthehet e poshtëruar ne shtëpi.

/Marenglen Kume/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
3°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214