Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Spahiu: Koalicion me ata që pranojnë dorëzimin e Berishës para drejtësisë

Spahiu: Koalicion me ata që pranojnë dorëzimin e Berishës para drejtësisë

1 Comment 🕔23.04.2013 - 13:46

Kur kanë mbetur më pak se 24 orë nga përfundimi i afatit për regjistrimin e koalicioneve parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit, Kryetari i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu ka bërë të ditur kushtet e partisë që drejton për të qenë pjesë e një bashkëpunimi të tillë.

Gjatë një konference për shtyp, z.Spahiu deklaroi se AKZ propozon 6 pika si kusht për të qenë pjesë e një koalicioni parazgjedhor, në të kundërt do të kandidojë e vetme. Sipas tij, AKZ kërkon konfigurim të mekanizmit elektoral, në të gjithë komisionet zgjedhore, deri në KQZ;  Marrëveshje elektorale për hapjen e debatit për ndryshimin e sistemit elektoral në sistem kombëtar dhe të korrektuar; Marrëveshje për heqjen e kufirit dhe doganave mes dy shteteve shqiptare Shqipëri dhe Kosovë; Marrëveshje politike për të standardizuar demokracinë nëpërmjet kufizimit të mandateve politike; Reformë Kushtetuese në sistemin e drejtësisë, duke hequr pengesat për kallëzimin e çdo zyrtari të lartë duke i dorëzuar së pari drejtësisë shtetasin Berisha; Marrëveshje politike për ndarjen e 3 pushteteve.

L. B. / Objektiv

1 Komentet

  1. 🕔 14:09, 23.Apr 2013

    ahösdbf

    Mos u merzit Bace se as me ty nuk do njeri me bo koalicion

    reply comment

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
Array°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214