Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Sot vendimi për Shqipërinë në BE

Sot vendimi për Shqipërinë në BE

0 Komentet 🕔24.06.2014 - 09:57

Shqipëria pret me ankth vendimin e Këshillit të  Ministrave të  Bashkimit Europian për dhënien e statusit. Këshilli i Ministrave është  mbledhur sot në Strasburg dhe pritet, që në unanimitet votash Shqipëria të marrë statusin e vendit kandidat në Bashkimin Europian.

Kryeministri Edi Rama është  entuziast dhe po pret një vendim pozitiv nga kjo mbledhje.

“Dhjetor ‘90 në  fillimrrugën për Shqipërinë  si gjithë  Europa në  qytetin Studenti. Sot në  pritje të  statusit kandidat”, shkruan Rama në  Twitter.

Pas mbështetjes nga Franca për pro janë  edhe Hollanda, Spanja dhe Lituania.

Ministri i jashtëm lituanez u shpreh pozitiv për dhënien e statusit Shqipërisë .

Deputetja hollandeze Marit Maij thotë se vendi saj do t’i japë “po” statusit për Shqipërinë, gjithashtu kreu i diplomacisë spanjolle konfirmoi mundësinë e një “po”-je.

Vendimi për statusin duhet të  jetë  unanim sepse penalizohet edhe për një votë kundër.

\Shkëndije Çurri\

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr