Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Sot përballja me Serbinë, tifozët nuk i tremben masave të sigurisë për të qenë në stadium

Sot përballja me Serbinë, tifozët nuk i tremben masave të sigurisë për të qenë në stadium

0 Komentet 🕔14.10.2014 - 08:33

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të ketë sot përballjen historike ndaj Serbisë në orën 20:45. Skuadra kuq e zi ka mbërritur ditën e djeshme në Beograd për të zhvilluar stërvitjet për parapërgatitje në këtë ndeshje. Futbollistët shqiptarë janë pritur me masa të rrepta sigurie,  pasi policët serbë rrethuan qytetin e tyre.

Zëdhënësi i departamentit të policisë në Beograd, Nikolla Ppopovaç ka theksuar se në rrugët e Beogradit do të ketë forca të shumta sigurie. “Do të ushtrohet kontroll i rreptë i fansave dhe gjithçka do të filmohet. Gjithashtu do të përdoren kërkues metalesh, qenë antieksploziv”.

Pavarësisht vendimit që UEFA ka marrë për mosprezencën e tifozëve shqipatërë në Beograd, tifozë të flaktë të kombëtares duan të gjejnë me mijëra mënyra për të qenë në shakllët e stadiumit për të mbështetur kombëtare. Dje u përfol për grupin me tifozë nga Prishtina “Plisat” se do të udhëtojë drejt Beogradit pavarësisht një arrestimi të mundhsëm. Po ashtu mediat greke raportojnë se tre autobuzë me targa të Kosovës kanë mbërritur në Beograd.

Nga ana tjetër kreu i tifozëve shqipatër nga Prishtina, Albert Kastrati ka kaluar kufirin serb dhe këtë e ka bërë të ditur duke postuar një foto teksa kalon Preshevën me një mik të tij.

1921075_10152745101180552_5636477642452516912_o 1966270_10152745101740552_419388230857251978_o 10549066_10152745101300552_1578716613860175222_o 10655247_10152745101210552_2383166151291646135_o 10703966_10152745101755552_8291795039783990064_o 10712986_10152744720930552_3293128620800170596_n 10714175_10152745101350552_6020800098480486782_o

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr