Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Sonte finalja e Ligës së Europës, Benfika-Çelsi

Sonte finalja e Ligës së Europës, Benfika-Çelsi

0 Komentet 🕔15.05.2013 - 10:44

Emocionet e kompeticioneve evropiane rikthehen sërish për të gjithë futbolldashësit. Sot luhet finalja e Ligës së Evropës, ku përballë njëra-tjetrës janë Benfika dhe Çelsi.

Londinezët vijnë të karikuar në këtë ndeshje për të përmbyllur sezonin në mënyrën më të mirë. Fituesit e Ligës së Kampioneve për sezonin 2011-2012 patën një paraqitje zhgënjyese gjatë fazës në grupe të këtij kompeticioni për këtë vit, ku nuk arritën të siguronin një vend mes 16 më të mirave të Evropës dhe më pas kaluan në kompeticionin e dytë për nga rëndësia.

Fitorja e kupës do t’i jepte fund polemikave dhe kritikave ndaj teknikut Benitez që nuk dëshiron surpriza në këtë ndeshje. Çelsi arriti të sigurojë finalen pasi eliminoi në gjysmëfinale Bazelin.

Benfika gjithashtu zbret në fushë me qëllimin e vetëm fitoren. Portugezet eliminuan në gjysmëfinale turqit e Fenerbahçes.

Ndeshja luhet sonte në orën 20:45 në “Amsterdam Area”. Në territorin shqiptar ky takim transmetohet nga “Vizion +” dhe platforma digjitale “Tring TV”. Ndërkohë, më 25 maj luhet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, Bajern i Mynihut – Borusia e Dortmundit.

/Blerand Ismaili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
2°/-2°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214