Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“So this is Paris” në një koncert filmik

“So this is Paris” në një koncert filmik

0 Komentet 🕔25.06.2013 - 13:42

Me rastin e 50 vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes së Eliseut, në Maqedoni do të mbahet koncerti i filmi francezo-gjerman dhe i Maqedonisë i titulluar si “So this is Paris”.

Ky Koncert vjen në kuadër të “Verës së Shkupit” dhe do të mbahet në në Teatrin e Operës dhe Baletin e Maqedonisë.

Ky Koncert filmik organizohet nga Instituti francez, instituti Gëte, Kinoteka e Maqedonisë dhe Filarmonia e Maqedonisë. Regjisor i këtij kongerti filmic është Ernest Lubiç, ndërsa aktorë janë Monte Blu, Petsi Rut Miler, Andre Beranzher, Lilian Tashman.

Orkestra përbëhet nga 15 muzikantë nga Gjermania, Franca dhe Maqedonia. “So this is Paris” është realizaur në vitin 1926 dhe është e fundit nga pesë komeditë nën regjinë e Lubiçit nga viti 1924 deri në vitin 1926.

Muzika e filmit është vepër e Helmut Imig, i cili ka bërë një kombinim kompozimesh nga romantika e vonë.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore! Showers
-2°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214