Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Snowden kërkon azil politik në Rusi

Snowden kërkon azil politik në Rusi

0 Komentet 🕔13.07.2013 - 07:50

Aktivistët rusë për të drejtat e njeriut dhe avokatët, pas takımit të sotëm me me ish-kontraktorin e agjencive të inteligjencës amerikane, Edward Snowden, në aeroportin Sheremetyevo në Moskë, bënë me dije ai ai kishte kërkuar Rusisë azil politik.

Pas mbërritjes së tij në Moskë, kjo është hera e parë që Snowden është shfaqur publikisht.

Edward Snowden, kërkohet nga Uashingtoni për akuzën e spiunimit që u bë shkak i zbulimit të sekreteve të shkallës më të lartë të programeve të vëzhgimit të Shteteve të Bashkuara.

Venezuela, Bolivia dhe Nikaragua, janë shtete që  i kanë ofruar deri tani azil politik.

Mësohet se Snowden më përpara kishte bërë një kërkesë të tillë për azil në Rusi, por që zyrtarët rusë thonë se ai e kishte tërhequr atë, pasi presidenti Vlladimir Putin, tha se azili do të ishte i kushtëzuar me ndaljen e dhënies së sekreteva të tjera të inteligjencës së Shteteve të Bashkuara.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Chance of Shiu!
12°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Chance of Shiu!
15°/7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Bore! Showers
2°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Bore!
1°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Bore!
2°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Chance of Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Overcast
9°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr