Skëndërbeu dhe Kukësin mësojnë kundërshtarët e tyre.

0

Është hedhur sot shorteu për fazën e “play –off” të Europa Ligë ku marrin pjesë edhe dy skuadrat shqiptare, Skendërbeu dhe Kukësi.

Kampionët e Shqipërisë do përballen me ukrahinasit e FC Kornomorets , ndërsa Kukësi ka përball turqit e Trabzonspor.

Kukësi duket se e ka më të vështirë përballjen por gjithçka mbetet të zbulohet në fushën e blertë.

Këto janë ndeshjet kualifikuese të skuadrave shqiptare.

FC Chornomorets Odesa (UKR)- KS Skënderbeu (ALB)

Trabzonspor AŞ (TUR) – FK Kukësi (ALB)

/BLERAND ISMAILI/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here