Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Sistemi i drejtësisë, Rama: Do tua nxijmë jetën gjygjtarëve dhe prokurorëve të korruptuar

Sistemi i drejtësisë, Rama: Do tua nxijmë jetën gjygjtarëve dhe prokurorëve të korruptuar

0 Komentet 🕔07.10.2014 - 09:02

Kreu i qeverisë, Edi rama e ka parë të nevojshme tryezën e organizuar ditën e djeshme për reformin e sistemit të drejtësisë në vend. Për Ramën sistemi aktual është i pabesueshëm, madje vendi ku një i dëmtuar vritet për së dyti. Për këtë arsye Rama e ka konsdideruar ndërhyrjen në ligjin për KLD, Shkollën e Magjistraturës dhe Gjykatën Administrative si ndërhyrje të nevojshme dhe emergjente.

Sipas Ramën ofro 90% e shqiptarëve nuk besojnë në drejtësi. “Shqiptarët që nuk kanë asnjë akses nëpërmejt celularit tek asnjë lloj gjykatësi, nuk kanë shkak të marrin të drejtën e pronës së tyre pa dhënë lekë, nuk kanë shak të marrin drejtësi për djalin e tyre të vrarë apo vajzën e tyre të përdhunuar, por përkundrazi, rivriten dhe ripërdhunohen nga dyert e gjykatave. Ashtu si kundër vriten dhe përdhunohen nga kriminelë të lëshuar nga gjykatësit me para për herë të dytë e për herë të tretë.”

Në fjalën e tij Rama u shpreh se “ të dëmtuarve mund tua kursejmë jetën duke ua nxirë jetën prokurorrëve që e kanë kthyer profesionin në biznes.” Përpos kësaj Kreu i shtetit ka përshëndëtur iniciativën e ndërmarrë nga Presidenti për tu ukur në tryezë, ku duhet të dëgjohen edhe mendimet që vijnë nga vetë sistemi.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
15°/5°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214