Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Si të eliminojmë ankthin pa medikament

Si të eliminojmë ankthin pa medikament

0 Komentet 🕔26.06.2013 - 11:24

Shumica e njerëzve e kanë shumë të vështirë të menaxhojnë gjendjen e ankthit edhe pse janë të informuar mbi mënyrat se si trajtohet kjo gjendje.

Ja se cilat janë mënyrat progresive për reduktimin e ankthit , kjo mund të bëhet nga kushdo, në çdo kohë, por ja se si duhet ta bëni që ajo të fuksionojë:

1.Filloni ritualin e ndërgjesimit tuaj.

2.Kushtojini vetes 20 minuta, dy herë në ditë, për të qëndruar në heshtje.

3.Merrni frymë,  vëzhgoni, meditoni, mbani ditar – çdo gjë që mund të funksionojë për ju. Bëjeni atë vazhdimisht për 30 ditë. Pastaj shikoni se sa ka ndryshuar niveli i ankthit. Pastaj vazhdoni ta bëni atë rutinën tuaj.

Por  kjo është vetëm  një stil jetese  dhe nuk është një kurë e shpejtë. Çdo herë do të jetë edhe më  ndryshe. Vini re se kush është rezultati, vëzhgoni veten në ato momente, qëndroni në kontakt me veten tuaj. Kur humbim kontaktin me veten, e gjithë bota vërtitet jashtë nesh. Kjo është mënyra më efikase për njerëzit që janë në këtë gjendje ankthi.

/Erina Haxhiu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr