Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Si ta thjeshtojmë formulën e modës?

Si ta thjeshtojmë formulën e modës?

0 Komentet 🕔21.05.2013 - 08:53

 

Çdo ditë moda na prezanton me koleksione paksa të tepruara. Është e pamundur  të shpëtosh nga kjo rrymë . Çdo stinë dekorohen modele nga më të ndryshmet, e kjo duket se po e çon modën në një garë stilesh. Aktorët , stilistët, këngëtarët janë të parët që përqafojnë koleksionet e reja.

Filozofia e modës qëndron në thjeshtëzimin e ngjyrave ,stileve. Është pikërisht thjeshtësia ajo cka bën ndryshimin nga stili në stil.

Jo ato që bien në sy,por detajet….

Njërëzit janë mërzitur nga veshjet moderne, nga ato që bien në sy së tepërmi. Kate Middleton është shëmbulli i thjeshtësisë e njëkohësisht i finesës femërore.

Në përgjithësi zgjedh një ngjyrë, aksesorë të lehtë, takë të mesme të arsyeshme. Janë pikërisht këto detaje që mbulojnë thjeshtësinë e Kate Middleton.

Për ata që duan të jenë ndjekës të modës dhe rehat me veshjet që përzgjedhin mjafton të bëni zgjedhje jo të tepruara, brenda normave stinore dhe vetjake.

/Rabihana Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
17°/10°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Shiu!
18°/8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Pjesërisht vranët
14°/8°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
18°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Shiu!
6°/1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Mostly Cloudy
11°/8°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2017
Pjesërisht vranët
12°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2017
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 14, 2017
Clear
12°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr