Shtyhet takimi SHBA-Rusi

0

Shtyhet takimi i 28 gushtit në Hagë, mes SHBA-së dhe Rusisë. Lajmi bëhet i ditur nga departamenti amerikan i Shtetit.

Takimi mes dy palëve ishtë i nevojshëm, si pasojë e sulmeve që ShBA parashikon të ndërmarrë në Siri.

Moska shpreh zëmërimin e saj për anulimin e këtij takimi, pasi pritej të hartohej një projekt për një konferencë paqeje.

“Është për të ardhur keq që partenerët tanë vendosën të shtyjnë takimin Rusi-SHBA, që pritej të thirrte një konferencë ndërkombëtare në Siri”, shkruan Zv/ministri i jashtëm rus Genadi Gatilov në rrjetin social Twitter.

/Rabihana Halili/

                                                                                                                                                              

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here