Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Shpëtim Gjikës

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Shpëtim Gjikës

0 Komentet 🕔05.12.2013 - 13:27

Seanca në ngarkim të Kryetarit të Bashkisë së Vlorës Shpëtim Gjika dhe 7 punonjësve të këtij institucioni u shty për më datë 20 dhjetor. Vendimi u morr nga Gjykata e Vlorës e cila kishte planifikuar të mblidhej sot në orën 11:00. Vendimi u morr për arsye se avokati i mbrojtës i njërit prej të pandehurve kishte paraqitur raport mjekësor në pamundësi për të marrë pjesë në seancën gjyqësore.

Ndërkohë, vetë kryebashkiaku vlonjat u shpreh se “kjo është seanca e dytë në të cilën paraqitem. Kërkesa e Prokurorëve për transferimin e dosjes është absurde. Edhe nëse ndodh transferimi i dosjes për mua nuk është shqetësim. Prokuroria ka një vit që heton mbi këtë çështje dhe nuk ka patur asnjë lloj presioni”.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr