Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Amerikania kalon me not 117 km në Ngushticën e Floridës

Amerikania kalon me not 117 km në Ngushticën e Floridës

0 Komentet 🕔06.09.2013 - 08:11

Shtetësja amerikane Diana Nayad ka përshkuar me not Ngushticën e Floridës, rreth 117 km.

Ajo  notoi rreth 53 orë dhe e pa mbrojtës nga pashkaqenët. Rrugës u shoqërua nha 5 varka ndihmëse  për të mbikëqyrur ngjendjen e saj.

Përshkrimin e rrugës me not e bëri nga  Kuba në Florida me arritjen e tentativës së pestë.

Përpjekjen e parë Diana e ka bërë në moshën 35-vjecare.

/Adisa Sida/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr