Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shtëpia botuese Toena organizon festival letrar për të rinjtë

Shtëpia botuese Toena organizon festival letrar për të rinjtë

0 Komentet 🕔08.05.2015 - 14:20

Shtëpia Botuese “Toena” krijon hapësirën për të rinjtë duke organizuar për herë të parë një festival posaccërisht pët ta. Konkursi nën emërtimin “Pasqyrat e kohës time” fton të rinjtë nga 23-28 vjecc të shkruajnë poezi apo ese për tu bërë fitues të tre ccmimeve që do të ndahen në muajin dhjetor.

 “Kemi vënë re se ka mangësi të talenteve të reja, ka pak të rinj që e përqafojnë rrugën e letërsisë, ka pak të rinj që i përkushtohen poezisë. Për këtë arsye për të zbuluar talente të reja, që do t’i shtyjmë dalëngadalë drejt rrugës së bukur të letërsisë, drejt reflektimit të çdo gjëje që ndodh në jetën tonë dhe mbledhjes së kësaj në mënyrë artistike në një nga format letrare dhe duam të organizojmë si fillim këtë festival”, është shprehur Irena Toçi, shtëpia botuese Toena

Vitin që vjen Festivali Letrar pritet të kalojë përtej kufijve të Shqipërisë.

 

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
11°/2°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Overcast
13°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
8°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Shiu!
12°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-1°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 18, 2018
Clear
7°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Clear
8°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Chance of Shiu!
9°/1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr