Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shqiptarët presin me orë të tëra në Kakavijë

Shqiptarët presin me orë të tëra në Kakavijë

0 Komentet 🕔08.05.2013 - 08:42

Burime zyrtare të Policisë së Gjirokastrës bëjnë me dije se prej orës 10:30 të ditës së djeshme kalimi i emigrantëve nga të dyja anët e kufirit në Kakavijë është bllokuar, për shkak se në rrjetin kompjuterik të palës greke ka pasur një problem.

“Ka mjaftuar ky problem, që në të dyja anët e kufirit si në atë Shqiptar dhe atë Grek të krijohej një radhë e pazakontë e shtetasve që donin të shkonin në Greqi dhe anasjelltas”, shprehen autoritetet e Policisë së Gjirokastrës.

Më tej ata pohuan se radha ka shkuar rreth 1.5 km, por rreth orës 16:00 puna rifilloi dhe situata shkoi drejt normalizimit.

Prefektura e qarkut të Gjirokastrës, në kufi me Greqinë ka në funksion me kohë të plotë  dy pika vendkalimi kufitare, ajo e Kakavijës që është rreth 25 km larg qytetit të Gjirokastrës në drejtim të jugut dhe “Tre Urat” që ndodhet rreth 22 km larg qytetit të Përmetit, në drejtim të perëndimit. Ndërsa pika tretë, ajo e Sopikut, e cila ndodhet 50 km larg qytetit të Gjirokastrës, në komunën e Pogonit,  funksionon vetëm për këmbësorët.

 /Marenglen Kume/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214