Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shqipëria kandidate për Superkupën e vitit  2020

Shqipëria kandidate për Superkupën e vitit 2020

0 Komentet 🕔17.01.2018 - 16:09

UEFA

UEFA ka zyrtarizuar nëntë shtete që kanë aplikuar për organizimin e Superkupës në 2020 ku mes tyre është edhe shqipëria.

Afati i fundit për të dorezuar aplikimin ishte deri në 12 janar dhe sipas njoftimit të publikuar në websajtin e UEFA-s dhe në  faqen e FSHF-së, nëntë vendet që kanë shfaqur interes për të pritur Superkupën e 2020 janë:

1-      Shqipëria

2-      Bjellorusia

3-      Finlanda

4-      Izraeli

5-      Franca

6-      Moldavia

7-      Kazakistani

8-      Portugalia

9-      Irlanda e veriut

Shqipëria do të marrë vesh nëse do të presë një Superkupë Europe në maj të 2018 kur UEFA të marrë vendimin përfundimtar.

Përgatiti: D.M

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr