Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shqipëria përgatitet për falimentimin e Greqisë

Shqipëria përgatitet për falimentimin e Greqisë

0 Komentet 🕔21.04.2015 - 10:08

Shqipëria ka ndërmarrë masa konkrete për të përgatitur vendin për një falimentim të mundshëm të Greqisë. Lajmi është publikuar në disa media në Holandë dhe Belgjikë, për të treguar se tashmë dyshohet nga ana e Shqipërisë dhe e disa shteteve të tjera të rajonit që Greqia po shkon drejt një falimentimi ekonomik.

Kanali më i madh televiziv në Holandë bën të ditur se bankat qendrore të vendeve të ndryshme si: Shqipëria, Turqia, Serbia, Maqedonia, Rumania, kanë urdhëruar bankat të heqin dorë nga obligacionet shtetërore dhe kreditë greke.

Këto vende janë duke u përgatitur me masa konkrete për një falimentim të mundshëm të Greqisë sipas këtyre mediave, kudo në rajon ka një prezencë të madhe të bankave greke më të mëdha, si: Alpha Bank, Banka Kombëtare, Eurobank me 2500 degë dhe rreth 40.000 të punësuar.

Në Greqi, nga kriza e rëndë financiare gjithnjë e më shumë po tërhiqen shumë para nga kriza e rëndë financiare. Kjo gjë po e çon shtetin grek të tërheqë kredi të emergjencës te banka qendrore dhe kjo gjë i ka detyruar vendet e Evropës Juglindore të mendojnë për një falimentim të mundshëm, si edhe situata financiare e Greqisë mund të përkeqësohet.

/Rovena Mydini/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
12°/1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
11°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 23, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-2°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
5°/-2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 23, 2018
Pjesërisht vranët
7°/-3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Ice Pellets
4°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-7°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 23, 2018
Clear
5°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr