Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shqipëria në BE, Cameron: Rregulla strikte për parandalimin e emigracionit

Shqipëria në BE, Cameron: Rregulla strikte për parandalimin e emigracionit

0 Komentet 🕔20.12.2013 - 10:30

Kryeministri britanik, David Cameron thekson se nëse Shqipëria dhe Serbia do t’i bashkohen BE-së, duhet që të ndërmarrin nismën për të parandaluar emigracionin masiv. Ai theksoi se do ti bëjë thirrje udhëheqësve të vendeve anëtare të BE-së, që të mos bëjnë gabime siç ndodhi kur Rumania dhe Bullgaria iu bashkuan bllokut në vitin 2007.

Kryeministri Cameron deklaroi se, shtetet që do të jenë anëtare në të ardhmen duhet që të arrijnë një nivel të caktuar të të ardhurave për frymë ose prodhimin ekonomik , para se ato të gëzojnë të drejta të plota për lirinë e tyre të lëvizjes.  Gjithashtu ai mund të propozojë që shtetet anëtare të vendosin vetë në mënyrë individuale, për një numër të caktuar të emigrantëve që hyjnë në vendet e BE-së çdo vit.

Sipas mediave në Britani, nisma e shefit të qeverisë Cameron shihet si një përpjekje për të siguruar konservatorët euro-skeptikë, të cilët janë të shqetësuar për dyndjet, për të marrë të drejtën për të punuar të romunëve dhe të bullgarëve dhe në të ardhmen  për shqiptarët dhe serbët.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
-1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214