Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shqipëria mbetet jashtë finales së Eurovizionit

Shqipëria mbetet jashtë finales së Eurovizionit

0 Komentet 🕔17.05.2013 - 12:37

Kënga “Identitet” e interpretuar nga dyshja Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko që përfaqësoi këtë vit Shqipërinë në Eurovizion, nuk arriti të kualifikohej për në natën finale.

Pas suksesit të vitit të kaluar me këngën “Suus” të Rona Nishliut, vendi ynë u rendit i pesti, rezultati i tij më i mirë historik në pjesëmarrjen në Eurovizion. Ky vit ka rezultuar tepër zhgënjyes për Shqipërinë, por edhe Radio Televizionin Shqiptar.

Mbrëmjen e parë gjysmëfinale, jashtë natës finale mbetën edhe  Serbia, Mali i Zi, Kroacia e Sllovenia, ndërsa në mbrëmjen e dytë u skualifikua Shqipëria, Maqedonia e Bullgaria.

Greqia dhe Rumania janë  të vetmet vende  ballkanike pjesëmarrëse në finalen e këtij viti, të  cilat do të  konkurrojnë  më  24 vendet e tjera.

Këtë vit Eurovizioni u zhvillua në qytetin suedez të Malmos, pas suksesit të  këngëtares suedeze Loreen, me këngën e saj “Euphoria”. Simbol i këtij viti për Eurovizionin ishte flutura.

 /Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
10°/3°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214