Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shqipëria e 37-ta, tjetër rekord

Shqipëria e 37-ta, tjetër rekord

0 Komentet 🕔04.07.2013 - 11:33

Shqipëria ka thyer tjetër rekord, duke u radhitur për herë të parë në histori në vendin e 37-të në listën e FIFA-s, një vend më lart nga klasifikimi i muajit të kaluar.

Në muajin Qershor kombëtarja jonë ishte në vendin e 38-ë, por tani ndodhet në të 37-in ndoshta kjo nuk ka ndodhur se ne kemi fituar pikë pasi barazimi 1-1 me Norvegjinë na ka lënë në vend, por për shkak se Serbia dhe Japonia kanë humbur nga pesë vende secila.
Spanja vazhdon të kryesojë në këtë listë me 1532 pikë, e dyta është Gjermania me 1273, teksa në vendin e tretë është ngjitur për herë të parë në historinë e tyre, Kolumbia, me 1206 pikë, dy më shumë se Argjentina.

Paraqitjet e mrekullueshme e Brazilit në Kupën e Konfederatave dhe fitorja ndaj Spanjës në finale 3-0, e kanë ndihmuar kombëtaren e “Sambas” të ngritët ne vendin e nëntë nga vendi i 22-të që ishte në Qershor e kaluar me 1095 pikë.
Gjithashtu, ngritje historike ka realizuar edhe Belgjika e cila ka hyrë në top dhjetëshe për herë të parë në historinë e tyre, në vendin e dhjetë me gjithsej 1079 pikë.

Spanja(1) 1532, Gjermania (2) 1273, Kolumbi (3) 1206, Argjentinë (4) 1204, Holandë (5) 1180, Itali (6) 1142, Portugali (7) 1099, Kroaci (8) 1098, Brazil (9) 1095, Belgjikë (10) 1079, 994, Shqipëria (37) 689.

/Ariglon Pali/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214