Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shqipëria dhe Serbia rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset

Shqipëria dhe Serbia rrezikojnë përjashtimin nga kualifikueset

0 Komentet 🕔16.10.2014 - 12:15

Komiteti i Disiplinës i UEFA-s do të mblidhet sot në Zvicër për të analizuar raportin e arbitrit të ndeshjes Serbi-Shqipëri (anglezit Martin Atkinson) dhe atë të delegatit të ndeshjes, Harry Been.

Vendimi për incidentet gjatë ndeshjes së 14 tetorit do të merret më 23 tetor dhe pritet të jetë shumë i  rëndë.

Sipas gazetës spanjolle sportive ‘AS’, ndëshkimet do të jenë për të dyja palët dhe madje gazeta madrilene shkruan se mund të merret në konsideratë edhe mundësia e përjashtimit nga faza kualifikuese e të dyja kombëtareve.

“AS” gjithashtu nuk harroi të shtonte se për herë të parë në 6 muajt e fundit, Joseph Blatter (presidenti i FIFA-s) dhe Michel Platini (presidenti i UEFA-s) bashkohen në të njejtin mendim për një çështje dhe kjo çështje duket të jetë “ndeshja Shqipëri-Serbi”.

“Ajo që ndodhi është e papranueshme, nuk ka asnjë justifikim”, tha Platini.

“E dënoj me forcë atë që ndodhi”, tha Blatter.

Shkrimi në gazetën spanjolle mbyllet me citimin e një burimi në UEFA: “Ndëshkimi do të jetë shembullor dhe do të vijë shumë shpejt.”

/Ilda Xhafa/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214