Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Beder



Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Shqipëri-Turqi shkëmbimet të ulëta tregtare

Shqipëri-Turqi shkëmbimet të ulëta tregtare

0 Komentet 🕔04.11.2013 - 19:41

Shkëmbimet tregtare Shqipëri-Turqi  janë të ulta,duke shënuar nivele jo të mira bashkëpunimi ekonomik. Këtë e ka konfirmuar Sefik Kantar, zv.president i Shoqatës për Zhvillim dhe bashkëpunim Ekonomik gjatë simpoziumit ekonomik “Të  përmirësojmë marrëdheniet ekonomike midis Turqisë dhe Shqiperisë”.

“Shkëmbimet tregtare midis dy vendeve nuk janë në nivele të mira, ndërkohë që volumi i investimeve është vetëm 1.5 milion USD”, – tha Sefik Kantar

Gjithashtu Kantar deklaroi se dy vendet tona janë vende vëllezër, turqit dhe shqiptarët janë vëllezer pasi kemi një sërë traditash dhe kulturë të përbashkët. Por nuk është e njëjta nga këndveshtrimi ekonomik. Nivelet e bashkëpunimit ekonomik midis dy vendeve tona nuk janë shumë të mira dhe urojmë që ky simpozium të ketë efekte, pasi niveli i bashkëpunimit ekonomik nuk është dinjitoz në krahasim me marrëdhëniet politike” tha ai.

Turqia zë vendin e katërt përsa i përket partnerëve strategjike tregtare të Shqiperisë, duke ngelur pas Italisë, Greqisë dhe Gjermanisë

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/17°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
23°/15°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of Shiu!
25°/14°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr