“Shpërthen” tek Reali, Bale i pakënaqur

0

Duke parë situtatën shumë të nxehtë në kampin madrilen ne prag te ndeshjes me Juventusin, nuk mbetet jashte kesaj situate edhe agjenti i Gareth Bale.

Jonathan Barnett, agjenti i uellsianit, në një intervistë për mediat angleze deklaroi se shkak i paraqitjeve të dobëta të klientit të tij janë shokët e skuadrës. “Shkaku që uellsiani nuk po paraqitet mirë me fanellen madrilene këtë sezon është se shokët e skuadrës nuk i pasojne topin. Pasojani më shumë topin atij dhe lejoni te tregoje cfarë  di të bejë, ateherë kur ju ta ndihmoni edhe të punoni me shumë për të keni për të parë që ai do bëhet lojari më i mirë i Realit” , shprehet agjenti i Bale.

Më pas Barnett shton se ekspertet edhe profesionistët nuk e kuptojnë këtë fakt edhe vazhdojne ta sulmojnë akoma. Por pavarsisht kritikave rreth tij, ai i mbyll deren cdo skuadre tjeter pasi është i vendosur të qendrojë ne Madrit, pavarsisht ofertave që ai ka nga kulubet me te medha te Europes.

/Armando Xhani/ 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here